Kanon Biznesowy - DRESS CODE, a sukces?

niedziela, lutego 26, 2017


Dzień dobry, moi drodzy czytelnicy. W ostatnim czasie na jednym z biznesowych spotkań doznałem szoku, wręcz pewnego rodzaju odrzucenia, dlatego dziś na ten temat chcę z wami porozmawiać. Wiadomo jest, że współczesny mężczyzna, chcący odnieść sukces w życiu prywatnym, jak i zawodowym, powinien szczególnie zadbać o swój wizerunek. Mówi się, że „nie szata zdobi człowieka”, ale z drugiej strony „jak cię widzą, tak cię piszą”.

Na pytanie jednej z amerykańskich firm badających opinię publiczną „dlaczego nie potraktował pan/pani poważnie rozmówcy” respondenci jako główne powody podali: nie doczyszczone obuwie, nazbyt krzykliwe kolory koszul, bluzek, krawatów, nie wyprasowany kostium, garnitur, koszula, bluzka, niechlujne uczesanie, zaniedbane dłonie.


Człowiek sukcesu - pierwsze spotkanie

Większość osób, w tym prawdopodobnie również Ty, lubią mieć do czynienia z osobami, które odniosły sukces. Ponieważ podczas pierwszego spotkania obca osoba nie wie czy jesteś człowiekiem sukcesu, więc będzie Cię oceniał na podstawie tego, co zobaczy. Twój ubiór kształtuje pewien obraz w głowie drugiego człowieka. Od nas i tylko od nas samych zależy, jaki to będzie obraz. Nie należy przy tym rozumieć tego jako stałą pogoń za najnowszymi trendami mody. Bycie zbyt modnym sprawia wrażenie niestabilności


Pamiętaj o tym, że..

Powinieneś roztaczać obraz solidności i stabilności, obraz osoby, na której można polegać w każdych okolicznościach. Jako naczelną zasadę możemy przyjąć w tym wypadku skromną elegancję. Oznacza to przede wszystkim niezbyt krzykliwe kolory, zalecane są przede wszystkim odcienie granatu, szarości, niebieskiego.

Sposób ubierania się powinien być również dostosowany do osobowości naszego rozmówcy. Dla tych, którzy mają otwartą, ekspresyjną osobowość założenie skromnego, konserwatywnego garnituru można porównać do oglądania meczu piłkarskiego ulubionej drużyny w całkowitej ciszy. Ludziom o mniej otwartym i energicznym usposobieniu trudno jest zrozumieć, dlaczego ktoś chciałby założyć sportową marynarkę.


To źle wygląda

Niezależnie od naszych upodobań i usposobienia dobór garderoby jest bardzo ważny. Nic bowiem szybciej nie zepsuje dobrego wrażenia, niż nieregularne kształty kolorowych skarpetek (więcej o nich pisałem tutajdobrane do dobrze skrojonego, szarego lub granatowego garnituru. Niewskazane są również sygnety na męskich palcach oraz gustowne kolczyki na męskich uszach. 

Przy doborze stroju należy również brać pod uwagę okoliczność spotkania. Trudno bowiem
wyobrazić sobie spotkanie w trzyczęściowym garniturze od Armaniego odbywając spotkanie np. z rolnikiem. I odwrotnie – Ciebie odzianego w dżinsy i ministerski sweter odbywającego spotkanie z grupą bankowców. To nie będzie odebrane dobrze. 

Pamiętajmy zawsze, że „JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ PISZĄ”


O.

Podobne posty

6 komentarze

 1. Teraz już będę wiedział jak się ubrać na jakieś ważniejsze spotkania! :D Więcej takich wpisów, bo naprawdę pomagają! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wpis, za niedługo będę szukać pracy, myślę, że niektóre wskazówki się przydadzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatny post. Ale osobiście nie przepadam za garniturami. Wole bardziej styl mało oficjalny

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam osobiście rzadko noszę garnitur, ale z tym co piszesz jest może racja, ciężko wypowiadać się na temat który nie znam się

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham jak facet jest ladnie ubrany, ale przede wszystkim tak mesko i z wdziekiem
  http://perfectmrshouse.blogspot.com/2017/02/rockabye.html?m=1#more

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Obserwatorzy

Polecana Muzyka